چاپ سه بعدی

نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت

نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت

نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت توسط طراحان آلمانی استودیوی ۷٫۵ و کارشناسان چاپ سه بعدی فرانسوی XtreeE ، اجرا شده است.

در اجرای این طرح توسط XtreeE  یک ربات سه بعدی چاپی با شش محور مشغول به کار است .

این ربات با یک موج آونگ سانی مدام در حال حرکت است و می تواند اشیایی از جنس بتن و سفال را با دقت بسیار بالایی چاپ نماید. استودیو ۷٫۵ تاکنون با مواد چاپی دیگری در پروژه های خود کار کرده است اما تاکنون نتوانسته با بتن طرحهای سه بعدی ایجاد نماید .

از سویی کارشناسان فرانسوی XtreeE تاکنون چندین بار به طور گسترده محصولات سه بعدی بتنی ایجاد کرده اند.نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت

مدیر اجرایی این طرح درباره نحوه عملکرد دستگاه خود اینگونه توضیح داد که : بتن بصورت لایه های یک در میان توسط سر ربات چاپ می شوند .

این حالت بصورت یک موج نوسانی منظم و مداوم است که به آرامی لایه ها را تشکیل می دهد . این مکانیزم اجرا طرح بافت گونه را در نیمکت های بتنی سه بعدی ایجاد می کند .

همچنین این طرح از لحاظ بصری برای بینندگان یادآور منسوجات بافته شده می باشد و حس جالبی در افراد ایجاد می کند .

با توجه به هزینه های بالای ساخت بخصوص در مسکن ، کارشناسان می توانند با چاپ سه بعدی بتنی به جای ساخت قالبهای پرهزینه از یک الگوی مقرون به صرفه در تولید محصولات خود استفاده نمایند .

این نیمکتها با استفاده از حداقل میزان مصرفی بتن در مقایسه با مقدار مورد نیاز بتن جامد در ایجاد فرم اصلی آن ساخته می شوند . این گونه از مصرف باعث کاهش میزان انتشار کربن در تولید بتن می شود .نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
فناوری جدید چاپ سه بعدی مایع در آزمایشگاه MIT

نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت در مقایسه با نیمکت های بتنی جامد ، بسیار سبک می باشند و نقش زیادی در زیبا سازی فضا دارند.

استفاده از نیمکت های بتنی سه بعدی با طرح بافت ، همچنان می توانند موجب کاهش ضایعات شوند.

به گفته طراحان، الگوی بافتی بصورت خاص برای این نیمکت ها در خیابان طراحی و اجرا شده و قبلا در هیچ پروژه دیگری استفاده نشده است.

با توجه به کاهش هزینه ها ، تمرکز شرکتهای مختلف بر روند استفاده از این نیمکت ها رو به افزایش می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *