چاپ, چاپ سه بعدی

پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک

پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک

سه پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک با کمک دستگاههای چاپ سه بعدی از شن و ماسه، از جمله نوآوریهای است که با کمک خانه رباتیک و بنیاد ملی علم سوییس در دانشگاه ETH زوریخ ایجاد شده است.

این مجموعه در حال حاضر برای ساخت یک پروژه ساختمانی با نام خانه DFAB مشغول به طراحی، برنامه ریزی و ساخت و ساز اولین پروژه معماری با کمک پرینت سه بعدی بصورت کامل در Dübendorf سوییس می باشند .

این ساختمان سه بعدی سه طبقه با زیربنای ۲۰۰ مترمربع تا تابستان ۲۰۱۸ به عنوان  فضای کار و زندگی محققان شرکت Empa and Eawag و محققان مهمان مورد استفاده قرار خواهد گرفت .پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک

ساخت خانه DFAB به سرعت در حال پیشروی است. در حال حاضر چهار شیوه جدید ساخت و ساز در خانه ، با پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک اجرا می شوند. Smart Slab را که یک لایه سه بعدی سبک وزن با مساحت ۸۰ متر مربع می باشد در خانه DFAB قرار داده اند.

سقف بتنی سبک با شیوه محاسبات ریاضی به گونه ای طراحی شده است که با استفاده از وزنی تقریبا نصف وزن ورقه بتنی و با حداقل مواد اولیه ، میزان مقاومت سازه را بسیار بالا می برند .

فرم این لایه سه بعدی چاپ شده از شن به صورت یک قالب ورقه ای می باشد . با چاپ سه بعدی ، سازه های بسیار پیچیده به آسانی ساخته می شوند و به عنوان یک بلوک آماده در اختیار افراد قرار می گیرند. مهمترین نکته ای که در استفاده از این چاپگرهای سه بعدی وجود دارد، امکان حذف موارد غیر ضروری طراحی پیش از اجرای طرح می باشد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
فناوری جدید چاپ سه بعدی مایع در آزمایشگاه MIT

برای نمای طبقه همکف خانه DFAB از تکنولوژی ریخته گری دینامیک هوشمند استفاده می شود . این یک سیستم رباتیک فرم دهی به بتن که می تواند نماهای بسیار دقیق بتنی ایجاد کند.

دو طبقه بالایی نیز با اتاق های مجزا ، در حال آماده سازی در آزمایشگاه ساخت رباتیک دانشگاه ETH زوریخ هستند ؛ که به صورت الوارهای چوبی پیش ساخته با ربات در محل نصب خواهند شد .

دانشمندان دانشگاه زوریخ امیدوار هستند که بتوانند با نوآوری و تکنولوژی و پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک ، تولید سقف های محکم و سنگین را کنار بگذارند .

یکی از مسئولین اجرایی این پروژه اینگونه توضیح داد : یکی از معایب سقف های سنتی و قدیمی سنگینی و بکارگیری بیش از اندازه مواد اولیه در ساخت آنها می باشد. روشهای ساخت دیجیتالی می توانند در اینجا نقش کلیدی داشته باشند .  اجزای سازنده می توانند بهینه سازی شوند و ثبات لازم را با مواد بسیار اندک فراهم نمایند.

یکی دیگر از موارد بسیار مهم در این نوع از پرینت ، پیچیدگی های هندسی در طرحهای مورد نظر هیچ مشکل و هزینه اضافه ای برای کارفرما ایجاد نمی کند و چاپگر هر آنچه را که به آن دستور دهید برایتان چاپ خواهد کرد.پرینت سه بعدی سقف بتنی سبک

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *