طراحی گرافیک

پروفایل ICC

نمایه ICC

پروفایل ICC در مدیریت رنگ، یک مجموعه ای از داده ها می باشد که ورودی رنگی، خروجی رنگ  و یا فضای رنگی یک دستگاه را که مطابق با استانداردهای اعلام شده توسط کنسرسیوم بین المللی رنگ می باشد مشخص می کند.

پروفیل ها ویژگی های رنگی یک دستگاه خاص و یا نظرشان را در مورد نقشه برداری، بین منبع دستگاه یا فضای رنگ هدف توصیف می کنند و یک فضای اتصال که به آن PCS می گویند ایجاد می نمایند.

این PCS همانCIELAB (L * a * b *)  یا CIEXYZ می باشد. نقشه ها با استفاده از جداول مشخص شده که درونی سازی شده و یا از طریق یک سری از پارامترهای تبدیل مورد استفاده قرار می گیرند.پروفایل رنگ

هر دستگاهی که تصویر را نشان می دهد یا رنگ را نمایش می دهد می تواند یک پروفایل باشد.

پروفایل ICC یک قالب دقیق تعریف می کند، اما الگوریتم ها یا پردازش جزئیات را تعریف نمی کند. این به این معنی است که تغییرات بین برنامه های مختلف و سیستم هایی که با پروفیل های ICC کار می کنند وجود دارد. از اواخر سال ۲۰۱۰، نسخه فعلی ۴٫۳ ممورد استفاده می باشد.

ICCهمچنین یک مشخصات اولیه برای iccMAX منتشر کرده است. در این مشخصه نسل بعدی مدیریت رنگ معماری، با رویکرد گسترده در انتخاب طیف رنگ و یا فضای اتصال رنگی می باشد.

بعضی از تولیدکنندگان، محصولات خود را در پروفایل های خود ارائه می دهند و چندین محصول وجود دارد که کاربر نهایی می تواند پروفایل های رنگی مورد نظر خود را تولید کند، که معمولا با استفاده از یک رنگ سنج سه رنگی یا ترجیحا یک اسپکتروفتومتر می باشد.

پروفایل ICC

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
بسته بندی آب سیب Wölffer 139 Cider

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *