بسته بندی

تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی

تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی

تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی . تتراپک در سال ۲۰۱۸ تلاش فراوانی برای تثبیت جایگاه خود کرده است .

کمپانی مکدونالد اعلام کرد تا سال ۲۰۲۵، ۱۰۰ درصد بسته بندی محصولات خود از مواد بازیافتی و تجزیه پذیر خواهد بود .

تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی

کوکاکولا هم هدف خود را تا سال ۲۰۳۰  با شعار دنیایی بدون ضایعات دنبال می نماید .

همچنین کارخانه تولید آب معدنی Evian نیز تصمیم دارد تا سال ۲۰۲۵ تمام بطری های آب معدنی خود را از پلاستیک های بازیافتی تولید نماید .

یکی دیگر از این شرکتها که به دنیال پیشرفت و پیوستن به این لیست می باشد تتراپک است .

یکی از اولین مواردی که در مورد تتراپک بحث می شود . موضوع قابل بازیافت نبودن آن بصورت مستقیم است.

در بسته بندی های تتراپک به طور متوسط ۷۳ درصد از مقوا تشکیل شده است . اما نمی توان آنها را در سطل های بازیافت قرار داد . باید بسته ها به یک مرکز بازیافت مخصوص فرستاده شوند تا کاغذ از آلومینیوم و پلیم جدا شوند .

باید امیدوار بود که تتراپک بتواند راه حلی در چرخه بازیافت پیدا کند . بدیهی است که موضوع بازیافتتتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی چیزی نیست که تتراپک بتواند آن را نادیده بگیرد . این کارخانه زیر ساخت میلیونها سرمایه گذاری را انجام داده . همکاری خود با کارخانه هایی که از مقواهای بازیافتی در بسته بندی پاکتهای نوشیدنی استفاده می کنند را تا حدود ۴ برابر افزایش داده است .

Dennis Jonnes مدیر عامل شرکت تتراپک در گزارش سالیانه خود در سال ۲۰۱۸ اعلام کرد : ما تلاش می کنیم که کارتن هایی با کمترین تاثیرات مخرب زیست محیطی ایجاد نماییم . ما همچنین این اطمینان را خواهیم داد که مصرف پلاستیک ها و سوخت های فسیلی در بسته بندی ها را تا جای ممکن کاهش دهیم و به جای آن از مواد تجزیه پذیر استفاده کنیم.

Mario Abreu معاون مدیر تتراپک در ادامه گفت : با توجه به روند افزایش جمعیت در شهرها مجبور به تامین بیشتر مواد غذایی هستیم . اما تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در زمینه تولید ضایعات ، کمترین میزان را داشته باشیم.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
بسته بندی جدیدی آب های طبیعی True Water

البته تمام اینها ادعاهایی هست که توسط مسئولین این شرکتها مطرح می شوند و باید دید در آینده چه تلاشهایی برای به نتیجه رساندن این اهداف در پیش می گیرند . تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *