بسته بندی

بسته بندی جدید با علفهای هرز

بسته بندی جدید با علف های هرز

بسته بندی جدید با علفهای هرز با توجه به تکامل عجیب و مداوم دنیای امروز شکل گرفته است.

جای تعجب نیست که طراحان برای بسته بندی محصولات از مواد جدیدی استفاده کنند که از ابتدا در دنیا وجود داشته ولی بلا استفاده بوده است.

به عنوان مثال در کنار یک گیاه که چندین سال در تالاب و مرداب رشد می کند. علفهای هرز و سبزه هایی می روید.

همچنین این علفها در کنار جاده ها بصورت گسترده وجود دارد. حالا تصور کنید که در یک صنعت از بسته بندی جدید با علفهای هرز استفاده شود.بسته بندی جدید با علف های هرز

Don Kwaning طراح هلندی و فارغ التحصیل آکادمی اندهاون Eindhoven کاشف بسته بندی جدید با علفهای هرز بود. او با طرح این موضوع به عنوان راه حلی برای مبارزه با مصرف نابجا و ضایعات پلاستیکی که به مقدار زیادی در طبیعت رها می شوند نشان داد. هر ساله هزاران کیلو از علفهای هرز توسط اداره جنگلداری هلند تبدیل به سوخت زیستی می شوند.

بر اساس ایده Kwaning، همچنین این علفها را می توان به یک ماده ای شبیه کاغذ یا مقوا تبدیل کرد. که قسمتهای نرم داخل آن شبیه ماکارونی است که از هیچ ماده ای افزودنی در آنها استفاده نشده  است. این الیاف نرم می توانند در بسته بندی های مقوایی نیز مورد استفاده قرار گیرند.

در ادامه Kwaning به سایت Dezeen اینگونه توضیح داد که : قسمت جالب، استفاده از این نوع بسته بندی اینطور است که، شما می توانید از آن برای صنعت مبلمان و بسته بندی محصولات آن نیز استفاده کنید . شما با استفاده از این محصول می توانید با کاهش هزینه ها ، به محصولات خود ارزش مضاعفی ببخشید.

Kwaning برای ارائه کشف بزرگ خود در صنعت بسته بندی در فستیوال هفته طراحی هلند ۵ جعبه مقوایی ماکارونی شکل خود را به نمایش گذاشت.

خواندن این مطلب پیشنهاد می گردد:
تتراپک و تلاش برای ابقا در صنعت بسته بندی

هدف از این نوع بسته بندی و مواد تشکیل دهنده آنها کشف راههای جدید و اصولی برای مبارزه با هدر رفتن بیشمار مواد و کاهش تولید زباله در جهان می باشد.

با ادامه روند توسعه بیشتر در صنعت بسته بندی ، دست اندرکاران به دنبال جهانی سبز و بدون آلودگی محیطی خواهند بود.بسته بندی جدید با علف های هرز

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *